Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 370 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 15  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
8.8.2022Otevření otrokovického pumptracku se zúčastnili jezdci z Česka i Slovenska
Závody uspořádané v rámci slavnostního otevření nové pumptrackové dráhy přilákaly do Otrokovic jezdce z Česka i Slovenska. Mezinárodní závod zahájili přestižením pásky starostka města Otrokovice Hana Večerková a místostarosta Petr Ťopek.
Mgr. Lenka Vaculová
8.8.2022Příčinou zápachu ve městě nebyl únik plynu, ale lehkého topného oleje
Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje přijal dnes v 9:51 hodin hlášení občanů města Otrokovice o šířícím se zápachu plynu v městě. Zjistit místo úniku a provést následná opatření vyjely jednotky HZS ZLKR ze stanic Zlín, Otrokovice a Kroměříž.
Mgr. Lenka Vaculová
4.8.2022Byla ukončena registrace kandidátních listin pro volby do zastupitelstev obcí
Hned první den, kdy to bylo ze zákona možné, provedl a zveřejnil na úřední desce Městský úřad Otrokovice, příslušný jako registrační úřad, rozhodnutí o registraci kandidátních listin pro volby do zastupitelstev města Otrokovice, obce Bělov a Tlumačov. Celkem bylo zaregistrováno 14 volebních stran. Z tohoto 9 kandidátních listin pro volby do Zastupitelstva města Otrokovice.
Bc. Lenka Kvapilová
2.8.2022Letní investiční akce v Kvítkovicích pomalu finišují
Počátkem prázdnin byly zahájeny práce na vybudování nových 18 parkovacích míst v ulici Bří Mrštíků v rámci I. etapy investiční akce Výstavba parkovacích stání a chodníků, Otrokovice – Kvítkovice.
Bc. Lenka Kvapilová
1.8.2022První etapa revitalizace sídliště Trávníky je spuštěna
Jedno z největších sídlišť v Otrokovicích se dočká kompletní obnovy. V tomto týdnu byla spuštěna první etapa projektu s názvem Regenerace panelového sídliště Trávníky. Ten je rozdělen celkem na osm etap. Výsledkem by mělo být až 300 nových parkovacích míst, zrekonstruované chodníky, dětská hřiště, sportoviště i zeleň v okolí.
Ing. Hana Jiránková
25.7.2022Pumptrack na Trávníkách se otevře veřejnosti
Téměř na den přesně po roce se sportovní nadšenci dočkají otevření druhé části Freetime zóny Otrokovice-Trávníky. Tou je pumptracková dráha, která v neděli 7. srpna přivítá první jezdce na slavnostním otevření. Součástí slavnostního dne budou opět závody jak na této nové dráze, tak v sousedním skateparku.
Ing. Hana Jiránková
21.7.2022Požární hlásiče se staly předmětem výzkumu mladého hasiče
Pomáhat lidem v oblasti požární ochrany chce osmnáctiletý Adam Klimek student a člen SDH Kvítkovice. Ten je jedním z žadatelů o grant talentované mládeži, kterým město Otrokovice každoročně podporuje nadané děti. Díky poskytnutým financím se Adam může mimo jiné věnovat vědeckým projektům. Jeden z nich se zaměřuje na porovnání požárních hlásičů.
Mgr. Lenka Vaculová
21.7.2022Upozornění pro rodiče: přijďte si požádat o výpis pro vyřízení junior pasu včas
Již pátým rokem budou moci žáci ze Zlína a Otrokovic využívat takzvané junior pasy, které jim umožní cestovat s Dopravní společností Zlín - Otrokovice po celý rok pouze za částku 330 korun v celé síti MHD. K vyřízení pasu je ale mimo jiné nutné doložit výpis z evidence obyvatel, kterým žák potvrzuje, že má trvalý pobyt ve smluvní obci. Prokázat trvalý pobyt lze ale i platným občanským průkazem, pokud jej dítě do 15 let vlastní.
Mgr. Lenka Vaculová
20.7.2022Lidé mohou využívat nové workoutové hřiště v Kvítkovicích
Šlapací a protahovací zařízení, trenažér veslování, posilovací lavice i cvičební sestava s žebřinami, hrazdou a šikmou lavicí. To jsou prvky tvořící nové workoutové hřiště v Kvítkovicích, které bylo dokončeno, jako další z projektů v rámci akce POHNI městem.
Mgr. Lenka Vaculová
20.7.2022V Otrokovicích se bude o přízeň voličů ucházet devět volebních stran
Do včerejšího odpoledne mohly volební strany podávat kandidátní listiny pro volby do zastupitelstev obcí, které proběhnou dne 23. a 24. září 2022. V Otrokovicích, kde se volí 23 zastupitelů, bude o hlasy voličů bojovat devět stran. Na Bělově vzejde sedm zastupitelů z jedné strany. V Tlumačově kandidátní listinu podaly čtyři strany a volit se zde bude patnáct zastupitelů.
Mgr. Lenka Vaculová
19.7.2022Resuscitační figuríny budou sloužit pro výcvik hasičů
Částkou 20 tisíc korun přispěje město Otrokovice na pořízení setu resuscitačních figurín pro hasiče z otrokovické požární stanice Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje. Figuríny poslouží pro nácvik správně prováděné kardiopulmonální resuscitace, což je metoda, jejímž cílem je oddálení klinické smrti a zamezení nevratného poškození životně důležitých orgánů. Jedná se o nepřímou srdeční masáž a umělou plicní ventilaci, které dočasně suplují základní životní funkce – srdeční činnost a dýchání.
Mgr. Lenka Vaculová
18.7.2022Projekt pomůže zlepšit komunikaci veřejnosti s obcí
Pracovní setkání, workshopy a především čerpání zkušeností z praxe jsou prvními kroky v projektu, který má ve výsledku pomoci zlepšit komunikaci mezi občany a městy. Partneři projektu, kterými je třináct měst a obcí v Česku a norské město Fredrikstad, chtějí veřejnost zapojit do příprav i realizace rozvojových záměrů a přimět ji podílet se na tvorbě strategických dokumentů.
Mgr. Lenka Vaculová
18.7.2022Trolejbusem až na otrokovické Štěrkoviště
Na nově zatrolejovaném úseku o délce 950 metrů, který byl v jarním období 2022 dokončen v Otrokovicích, se už od začátku července pravidelně objevují trolejbusy. K tomuto významnému rozšíření trolejové sítě Zlína a Otrokovic došlo po dlouhém období 22 let, které uplynulo od prodloužení trolejové trati na sídlišti Jižní Svahy na točnu Kocanda.
Mgr. Lenka Vaculová
18.7.2022Odstávka v teplárně se obyvatel nedotkne
Léto je v plném proudu, ale v Otrokovicích už začaly přípravy na další topnou sezonu. Poslední týden v červenci se v teplárně odstaví všechny technologie, aby mohly být provedeny nezbytné opravy, údržba a revize. Domácnosti ale žádný výpadek nepocítí, protože dodávky teplé vody omezeny nebudou.
Mgr. Lenka Vaculová
14.7.2022Otrokovice čeká nabitý víkend, od pátku budou žít letními slavnostmi
Zdarma vyladěné koncerty pro všechny generace, zábavné vystoupení pro děti, bohatý doprovodný program a v neposlední řadě chutný Gastrofestival. To vše přináší Otrokovické letní slavnosti - třídenní akce pod širým nebem pro celou rodinu.
Mgr. Lenka Vaculová
8.7.2022Město vzpomínkou uctilo památku Tomáše Bati
V úterý 12. července uplyne 90 let od úmrtí významného podnikatele, obuvníka Tomáše Bati staršího. Pietní akt se vzhledem k lepší dostupnosti uskutečnil netradičně u pomníku T. Bati v parku před Společenským domem. K pomníku v průmyslovém areálu Toma připomínajícímu zřícení letadla byly položeny květinové dary.
Mgr. Lenka Vaculová
4.7.2022Netradičním přestřižením pásky slavnostně zahájili představitelé města provoz na koupališti
Téměř dva tisíce návštěvníků si nenechalo ujít „Zahájení prázdnin na koupališti“. Město Otrokovice tak slavnostně zahájilo sezónu v městské zařízení, které prošlo rozsáhlou rekonstrukcí. Zvána byla široká veřejnost, pro kterou byl vstup zdarma a dění na koupališti obohatil doprovodný program.
Mgr. Lenka Vaculová
1.7.2022Sezóna na Štěrkovišti je zahájena, parkujte na místech k tomu určených
Letní sezóna v plném proudu láká čím dál více návštěvníku i do Rekreační oblasti Štěrkoviště. Tam se tradičně se začátkem prázdnin spouští i tobogán a brouzdaliště. Při návštěvě je třeba dbát na správné parkování. Ideální je využití přepravy po vlastní ose nebo autobusy MHD.
Mgr. Lenka Vaculová
30.6.2022Projekt „Sporťák“ bude pokračovat i v příštím roce
Pilotní ročník projektu „Sporťák“ doběhl do svého konce. Po vyhodnocení úspěšnosti, rozhodli otrokovičtí radní o jeho pokračování i v příštím školním roce 2022/2023. Děti sportují rády a rodiče těší, že si jejich potomci mohou vyzkoušet různé druhy sportů pod vedením zkušených trenérů zcela zdarma. Pokrok v pohybových dovednostech dětí vidí i učitelky mateřské školy.
Mgr. Lenka Vaculová
30.6.2022Revitalizace sídliště Trávníky začne ještě v průběhu prázdnin
Jedno z největších sídlišť v Otrokovicích se dočká kompletní obnovy. V polovině prázdnin odstartuje projekt s názvem Regenerace panelového sídliště Trávníky. Ten je rozdělen celkem na osm etap, které by podle prvotních odhadů měly trvat devět let. Výsledkem by mělo být až 300 nových parkovacích míst, zrekonstruované chodníky, dětská hřiště, sportoviště i zeleň v okolí.
Mgr. Lenka Vaculová
28.6.2022První prázdninový den bude na koupališti vstup zdarma
Společně oslavit první prázdninový den na koupališti a ukázat veřejnosti městské zařízení v novém kabátě, chtějí otrokovičtí radní. Pro veřejnost proto bude 1. července po celý den vstup na koupaliště zdarma. Jako zpestření je připraven doprovodný program pro děti i dospělé.
Mgr. Lenka Vaculová
27.6.2022Město začalo s výstavbou pumptrackové dráhy, hotová bude o prázdninách
Budování Freetime zóny Otrokovice-Trávníky vstoupilo do své druhé části. Tou je výstavba pumptrackové dráhy. První jezdci se na ní budou moci projet ještě o prázdninách. Investice byla vyčíslena na 4,3 milionu korun.
Mgr. Lenka Vaculová
27.6.2022Nově přednost zprava i třicítka. Pozor na Horním Středu
Zvýšení bezpečnosti v dopravě si radnice slibuje od dalšího rozšíření zóny, kde řidiči musí respektovat třicítku a v křižovatkách dávat přednost zprava. Změna organizace dopravy začne nově platit v části Horní Střed do pondělí 4. července.
Mgr. Lenka Vaculová
27.6.2022Dětské dopravní hřiště je otevřeno pro veřejnost
Atraktivním programem pro děti a slavnostním přestřižením pásky otevřeli představitelé města, DDM Sluníčko i zhotovitele dětské dopravní hřiště na Trávníkách, kde bylo vybudováno zcela nové zázemí pro probíhající aktivity.
Mgr. Lenka Vaculová
24.6.2022Moraviaman přinese skvělou podívanou, je třeba počítat s omezením v dopravě
Závod na tratích 3,8 km plavání, 180 km na kole a 42,2 km běhu, to je Moraviaman. Nejpopulárnější triatlon na ironmanských tratích v České republice, který se uskuteční již tuto soboru 25. června na otrokovickém Štěrkovišti. Přinese skvělou podívanou, dech beroucí výkony, ale i dopravní omezení.
Mgr. Lenka Vaculová

Zobrazeno je 25 z celkem 370 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 15  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • LETNÍ KINO V PŘÍSTAVIŠTI - V LÉTĚ TI ŘEKNU, JAK SE MÁM
  20.8.2022 21:00, přístaviště Baťov
  Přístaviště Baťov!
  Slovensko, Česko 2022, 110 min., přístupné bez omezení
  Komedie
  V létě ti řeknu, jak se mám mapuje životy bývalých spolužáků ze střední školy, kteří se i roky po skončení školy stále stýkají. Každý z nich má jiný životní příběh, jiné radosti i starosti, ale i tajemství, která do party vnáší vtip i napětí. Do života hlavních postav vstupujeme těsně před Vánoci, po kterých přichází nový rok, ve kterém mají všichni oslavit čtyřicátiny. Hrdiny nacházíme v různých fázích života, přitom jejich osudy se díky náhodám proplétají víc než dosud.
  Režie: Marta Ferencová. Hrají: Tereza Kostková, Ondřej Sokol, Martin Hofmann, Dana Rogoz, Andreea Vasile, Marián Miezga, Ján Koleník, Soňa Norisová a další.
 • NÁMĚSTÍ 2022
  28.8.2022
 • ROZUMĚNÍ / Ivana Kotásková
  29.8.2022 18:00, Městská galerie
  Výstava soch a akvarelů Ivany Kotáskové, výtvarnice a pedagožky výtvarného oboru na ZUŠ R. Firkušného v Napajedlích.
  Vernisáž se uskuteční v pondělí 29. 8. v 18:00 hodin v Městské galerii Otrokovice.
 • Slavnostní večer k výročí založení samostatného ČSR
  27.10.2022
 • LAMPIONOVÝ PRŮVOD A OHŇOSTROJ
  16.11.2022
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Srpen 2022 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
31. týden1234567
32. týden891011121314
33. týden15161718192021
34. týden22232425262728
35. týden2930311234
36. týden567891011

Další akce


Anketa

V případě, že by mělo dojít k sjednocení názvosloví pro pojmenování místní části Bahňák – Baťov bych volil/a jako jediný oficiálně užívaný název:

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 336


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies