Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 422 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 17  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
30.9.2022Dejte pozor, od října několik změn ve školních spojích MHD
Dopravní společnost Zlín – Otrokovice přijme od 1. října 2022 několik dílčích změn v jízdních řádech MHD. Změny se dotknou především spojů, které zajišťují přepravu žáků do škol. V Otrokovicích bude zprovozněna od 17. října nová zastávka na autobusovém nádraží v místní části Baťov.
Mgr. Lenka Vaculová
30.9.2022Místní část ponese jméno Baťov
Bahňák nebo Baťov? Dva užívané pojmy pro jednu z místních částí Otrokovic. Pro sjednocení názvu se vyslovili zastupitelé a od 1. ledna 2023 se bude užívat označení Baťov. S ohledem na historické skutečnosti tak město vzdává hold Baťům.
Mgr. Lenka Vaculová
29.9.2022Mezinárodní den seniorů nabídne různorodé akce po celý měsíc
Divadlo, setkání s hudbou, povídání o kráse, lidových zvycích, sportovní i společenské setkání. To vše je připraveno v Otrokovicích u příležitosti Mezinárodního dne seniorů, který připadá na 1. října. Celý svět si jej připomíná již od roku 1998 a město Otrokovice se seniorům snaží zpestřit nejen tento ten, ale celý měsíc říjen mnoha různorodými akcemi.
Mgr. Lenka Vaculová
29.9.2022Den Zlínského kraje nabídne zajímavý program i dopravu na akci zdarma
Už potřinácté se okolí zlínské Jednadvacítky zaplní stánky, atrakcemi a dobrotami z celého regionu. Den Zlínského kraje nabízí otevřené dveře do budovy Baťova mrakodrapu a zároveň bohatý program i v dalších částech bývalém svitovském areálu.
Mgr. Lenka Vaculová
27.9.2022Výstava láká na fotografické a papírenské kutilství
Za přítomnosti samotného autora byla v městské galerii Otrokovice včera vernisáží zahájena výstava Vladimír Brunton - fotografické a papírenské kutilství. Série nevšedních obrazů zaujala desítky přítomných návštěvníků, kteří měli možnost s autorem diskutovat o technice a vzniku netradičních děl.
Mgr. Lenka Vaculová
27.9.2022Blíží se začátek říjnové výzvy 10 000 kroků
Navraťme chůzi do svých životů a prostřednictvím tohoto nejpřirozenějšího lidského pohybu posilme své zdraví. Toto je hlavní cíl výzvy 10.000 kroků, jejíž podzimní část začíná již v sobotu 1. října 2022.
Mgr. Lenka Vaculová
27.9.2022Začátek října patří tradičně Týdnu knihoven, přinese burzu knih i amnestii na poplatky
Tradiční burza knih, beseda, která zasvětí do tajů čínské medicíny, ale i pasování žáků na čtenáře. To je výčet několika událostí, které pořádá Odbor školství a kultury MěÚ Otrokovice, oddělení Městské knihovny v rámci celorepublikové akce Týden knihoven. Letošní 26. ročník se uskuteční od 3. do 7. října.
Mgr. Lenka Vaculová
26.9.2022Otrokovice jsou potřetí Cykloměstem roku, vstupují do Síně slávy
Vítězem ankety o Cykloměsto Do práce na kole se letos opět staly Otrokovice. Protože pravidla ale třetí vítězství jednoho města v řadě neumožňují, přivítal Spolek AutoMat šesté největší město Zlínského kraje v Síni slávy.
Mgr. Lenka Vaculová
23.9.2022Mezigenerační projekt spojuje děti a seniory
Seniorem C se opět rozléhalo veselé štěbetání dětských hlásků. V rámci mezigeneračního projektu POVÍDEJ, pod taktovkou společnosti Mezi námi, navštívily Senior děti z MŠ Otrokovice, Zahradní 1202 se svými paními učitelkami.
Mgr. Lenka Vaculová
23.9.2022Chytřejší technologie a úspory energií. Otrokovice budou spolupracovat s odborníky z ČEZ ESCO
Není na co čekat – s modernizací energetiky, která přinese „ozelenění“ a dnes tolik potřebné úspory energií, je třeba začít okamžitě. To je motto otrokovických radních, kteří už několik měsíců spolupracují s odborníky z ČEZ ESCO na budování Smart City Otrokovice. Smlouvu, kterou oficiálně podepsali zástupci města a energetiků, už Otrokovice neformálně naplňují několik měsíců.
Mgr. Lenka Vaculová
23.9.2022V Otrokovicích se bude opět sadit stromořadí
Strávit společný čas, mít společné zážitky, a především udělat něco pro přírodu – to je cíl akce Sázíme budoucnost, do níž se již třetím rokem zapojuje i město Otrokovice. Letos se budou stromy sázet v sobotu 1. října 2022 podél obslužné komunikace k elektrorozvodně Jaříč v blízkosti dálnice. Stromořadí naváže na loňskou výsadbu.
Mgr. Lenka Vaculová
21.9.2022Radní schválili podání trestního oznámení, kvůli článkům o městské organizaci Senior
Poškození dobrého jména a pověsti městem zřízené organizace Senior a jejího ředitele je trnem v oku otrokovických radních. V rámci předvolební kampaně volební strany Otrokovice srdcem vyšel lživý článek, který se hluboce dotkl vedení organizace, zaměstnanců, klientů i jejich rodin. Otrokovičtí radní se jednomyslně shodli na společném postupu a proti neznámému pachateli podala Rada města Otrokovice trestní oznámení. Důrazně se tak ohrazuje proti agresivním a dehonestujícím tvrzením.
Mgr. Lenka Vaculová
20.9.2022Otrokovická BESEDA oslaví 25 let, připravuje týden nabitý kulturou
Otrokovické BESEDĚ je pětadvacet let. Toto výročí bude spojeno s týdenními oslavami, které vypuknou v pondělí 26. září. Připraven je pestrý program, který je určený pro každou věkovou kategorii.
Mgr. Lenka Vaculová
20.9.2022Během Dne bez aut bude MHD ve Zlíně a Otrokovicích zadarmo
Zcela zadarmo budou moci lidé cestovat v trolejbusech a autobusech ve Zlíně, Otrokovicích a Želechovicích nad Dřevnicí ve čtvrtek 22. září. Na toto datum připadá tradiční akce Den bez aut.
Mgr. Lenka Vaculová
16.9.2022V Norsku se na předávání informací mezi městem a veřejností podílejí dobrovolníci
Aktivní práce dobrovolníků v radách a výborech a přenášení informací o plánovaných projektech směrem k širší veřejnosti, tím se vyznačuje spolupráce s veřejností v norském městě Fredrikstad. K tomuto a mnoha dalším poznáním dospěli účastníci studijní cesty do Norska, která se uskutečnila v rámci projektu „Zapojení veřejnosti do rozvoje obce“.
Mgr. Lenka Vaculová
16.9.2022V Otrokovicích se blíží zahájení topné sezony
Podle vyhlášky č. 194/2007 Sb. začíná topná sezona 1. září a končí 31. května. V tomto období se začíná topit, když průměrná denní teplota venkovního vzduchu dva dny po sobě klesne pod 13 stupňů Celsia a podle vývoje počasí nelze očekávat její zvýšení.
Mgr. Lenka Vaculová
15.9.2022Otrokovický úřad je druhý nejpřívětivější v kraji
Ministerstvo vnitra ocenilo nejlepší městské úřady v jednotlivých krajích i celém Česku. V rámci Zlínského kraje se Otrokovice umístily na druhém místě. Prvenství získal Zlín, třetí skončily Valašské Klobouky.
Mgr. Lenka Vaculová
14.9.2022Starostové diskutovali nad tématy dopravy
Další postup prací výstavby D55 a s ní související hluk z dopravy i nezpoplatnění obchvatu. K tomu opravy mostů, silnic, Zlínská integrovaná doprava a její aktuální změny i vývoj stavby modernizace železniční trati Otrokovice – Zlín – Vizovice se staly hlavními body dnešního jednání, které se uskutečnilo v prostorách otrokovické radnice. K jednacímu stolu usedli zástupci devíti měst a obcí ve správním obvodu Otrokovic spolu se zástupci Zlínského kraje v čele s náměstkem hejtmana pro oblast dopravy Radkem Doleželem.
Mgr. Lenka Vaculová
14.9.2022Zasedání Zastupitelstva města Otrokovice
Ve středu 21. září 2022 od 16 hodin se ve velkém sále Otrokovické BESEDY koná 27. zasedání Zastupitelstva města Otrokovice. Bližší informace o programu zasedání městského zastupitelstva naleznete na úřední desce Městského úřadu Otrokovice a také na internetových stránkách města www.otrokovice.cz v sekci úřední deska.
Ing. Hana Jiránková
14.9.2022Přístaviště se slavnostně otevře v sobotu, připraven je doprovodný program
Swing, blues, country, orientální tance i Ženský pěvecký sbor budou součástí programu při slavnostním otevření přístaviště, které se veřejnosti v novém kabátě představí již v sobotu 17. září od 14 hodin. Vznikne zde nové turistické informační centrum, občerstvení i potřebné sociální zázemí.
Mgr. Lenka Vaculová
13.9.2022Ve čtvrtek startuje Evropský týden mobility, nabízí akce pro veřejnost zdarma
Bezpečnostní, kulturně-vzdělávací a sportovní aktivity neodmyslitelně patří k Evropskému týdnu mobility v Otrokovicích, který proběhne ve dnech 16. – 22. září. První vlaštovkou bude Běh pro Gambii v podvečer zahájení mezinárodní kampaně. Nesoutěžní nadační běh pro zájemce všech věkových kategorií je plánován na čtvrtek 15. září na stadionu TJ Jiskra a jeho výtěžek poputuje prostřednictvím organizace Kola pro Afriku na pomoc africkým dětem při jejich cestě za vzděláním.
Mgr. Lenka Vaculová
9.9.2022POZOR na podvodné SMS
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) varuje před podvodnými SMS zprávami s motivy nabídky příspěvku na bydlení od ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV). Cílem je přesvědčit adresáty k přihlášení na podvodné stránce pomocí bankovní identity.
Ing. Hana Jiránková
2.9.2022Norsko ukáže způsoby, jak komunikovat s veřejností
Zlepšit komunikaci mezi občany a městy si klade za cíl projekt „Zapojení veřejnosti do rozvoje obce“. Důležitým partnerem projektu je norské město Fredrikstad, které druhý zářijový týden navštíví celkem 24 účastníků projektu, aby poznalo tamní příklady dobré praxe.
Mgr. Lenka Vaculová
2.9.2022Teplárna Otrokovice je na chladné měsíce připravena
Během léta se v otrokovické teplárně prováděly opravy a údržba technologických zařízení. Nyní už je teplárna připravena na novou sezonu. Výrobu a spolehlivé dodávky tepla pro své zákazníky zajistí i v případě omezení plynu z Ruska.
Mgr. Lenka Vaculová
1.9.2022Otrokovice oslavily nový školní rok otevřením nové třídy mateřské školy
V rekordně krátkém čase - v průběhu několika týdnů vznikla v Otrokovicích na Trávníkách nová třída Mateřské školy Otrokovice. Investice ve výši přibližně 1,5 milionu korun umožní navýšit kapacitu školky o 16 dětí. Nová třída se stane součástí pracoviště Hlavní 1160, které rodiče znají pod názvem Pastelková školka.
Mgr. Lenka Vaculová

Zobrazeno je 25 z celkem 422 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 17  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • VÝSTAVA M. SLEZÁKOVÉ + A. UNGEROVÉ
  4.10.2022 8:00 - 17:00, bar + foyer kinosálu Otrokovické Besedy
  Výstava Miluše Slezákové, rodačky z Mladcové. Zálibu v malování měla už jako školačka, v důchodovém věku se ke své zálibě vrátila, ráda maluje romantické portréty žen, zátiší a kočky. Na Besedě vystavuje s Anežkou Ungerovou z Otrokovic, která svůj koníček v malování realizovala také až v důchodovém věku. V romantickém duchu vyjadřuje svými olejomalbami realisticky i abstraktně ženy, zvířata i přírodu. Obě malířky slaví při svých výstavách úspěchy nejen v Otrokovicích, ale také ve Zlíně, Kroměříži či Tlumačově.
 • TSUNAMI / Emil Sláma
  24.10.2022 18:00, Městská galerie
  Vernisáž v pondělí 24. 10. v 18.00 hodin v Městské galerii Otrokovice.Umělecký spolek Rozumění srdečně zve na výstavu Emila Slámy. Významný otrokovický výtvarník a pedagog vystaví na říjnové výstavě s názvem TSUNAMI svoji tvorbu posledních pěti let. Celoživotní učitel kreslení, malování a modelování, kterému se podařilo spojit kresbu a keramiku, a tak nyní tvoří, jak sám říká, grafickou keramiku.
 • Slavnostní večer k výročí založení samostatného ČSR
  27.10.2022
 • LAMPIONOVÝ PRŮVOD A OHŇOSTROJ
  16.11.2022
 • ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU + OPP
  25.11.2022
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Říjen 2022 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
39. týden262728293012
40. týden3456789
41. týden10111213141516
42. týden17181920212223
43. týden24252627282930
44. týden31123456

Další akce


Anketa

V případě, že by mělo dojít k sjednocení názvosloví pro pojmenování místní části Bahňák – Baťov bych volil/a jako jediný oficiálně užívaný název:

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 443


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies