Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 270 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 11  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
29.9.2023Sbírka Bílá pastelka vyrazí i do Otrokovic
Bílá pastelka se i letos chystá do ulic. Letošní 24. ročník sbírky proběhne ve dnech 9.-11. října po celé republice. Jako každý rok budou dobrovolníci brázdit ulice českých a moravských měst a za příspěvek do sbírky nabízet bílé pastelky. Cíl je jasný, pomáhat nevidomým a slabozrakým lidem.
Mgr. Lenka Vaculová
29.9.2023Říjen patří seniorům, akce jsou plánovány na celý měsíc
Kino, setkání s hudbou, povídání o kráse, zdraví a životním stylu či zajímavosti z baťovské architektury. To vše je připraveno v Otrokovicích pro seniory na měsíc říjen, jehož první den patří Mezinárodnímu dni seniorů.
Mgr. Lenka Vaculová
29.9.2023V Otrokovicích vzniká strategický plán - představuje budoucnost města a přijímá náměty občanů
Na jaře letošního roku se začala tvořit nová budoucnost města v podobě strategického rozvojového plánu. Ten by měl stanovit jasnou vizi i rozvojové cíle pro období následujících let 2024 – 2033. Před jeho schválením jej mohou formou připomínek ovlivnit i občané prostřednictvím formuláře. Pracovní verzi dokumentu najdete na www.pohnimestem.cz.
Mgr. Lenka Vaculová
27.9.2023Město ocení učitele a volnočasové pracovníky
Již patnáctým rokem ocení město Otrokovice nejlepší pedagogické pracovníky za uplynulý rok. Dvanáctým rokem budou oceněni také pracovníci volnočasových aktivit dětí a mládeže. Radnice proto vyzývá pedagogickou i nepedagogickou veřejnost, aby zasílala své návrhy na Městský úřad Otrokovice, odbor školství a kultury.
Mgr. Lenka Vaculová
27.9.2023Děti z mateřské školy vystaví své práce na Besedě
Děti z mateřské školy v Otrokovicích připravily pro obyvatele města a širokou veřejnost výstavu s názvem Dětský svět. Slavnostní vernisáž se uskuteční 4. října od 17 hodin ve foyer Otrokovické Besedy.
Mgr. Lenka Vaculová
26.9.2023Přijďte si zasadit strom, registrovat se můžete již nyní
Strávit společný čas, mít společné zážitky, a především udělat něco pro přírodu – to je cíl akce Sázíme budoucnost, do níž se již čtvrtým rokem zapojuje i město Otrokovice. Letos se budou stromy sázet v sobotu 21. října 2023 pod tělesem dálnice na Újezdech za ulicemi Hložkova a Milíčova.
Mgr. Lenka Vaculová
26.9.2023Týden knihoven přinese burzu knih, besedu i amnestii na poplatky
K celorepublikové akci Týden knihoven, který se uskuteční od 2. do 6. října 2023, se hrdě hlásí i Otrokovice. Městská knihovna připravila zajímavý program, který nabídne oblíbenou burzu knih, besedu, amnestii na poplatky i pasování žáků na čtenáře.
Mgr. Lenka Vaculová
25.9.2023Nový kalendář města hraje barvami
Michalská pouť přinesla zábavný program do parku před Společenským domem, v rámci programu
byl také představen nový kalendář města pro rok 2024. Nese název „Město barev Otrokovice“ a představuje díla místních umělců.
Mgr. Lenka Vaculová
25.9.2023Den architektury zamíří i do Otrokovic, procházka představí „Ruský činžák“
Montovaný Prager, tak průvodci pojmenovali procházku v Otrokovicích, plánovanou na sobotu 30. září ve 14 hodin. Týká se domu na adrese Mánesova 1095-1098, kterému se mezi lidmi v Otrokovicích říká „Ruský činžák“. To jak výjimečný je, prozradí právě komentovaná procházka konaná v rámci Festivalu Den architektury.
Mgr. Lenka Vaculová
25.9.2023Třetí budova městského úřadu je dnes bez elektrické energie, některé agendy nevyřídíte
Z důvodu plánované odstávky společností EG.D bude ve 3. budově Městského úřadu Otrokovice v pondělí 25.09.2023 v čase od 07:30 do 14:30 přerušena dodávka elektrické energie. Městský úřad zůstává otevřen, některé agendy ale nebude možné vyřídit (např. rybářské lístky). Před návštěvou doporučujeme zavolat na konkrétní pracoviště a domluvit se, zda vyřídíte vše potřebné.
Mgr. Lenka Vaculová
22.9.2023Otrokovice vyběhaly pro děti v Gambii přes 100 tisíc korun
Tradiční charitativní nesoutěžní Běh pro Gambii včera odpoledne ovládl okolí atletického stadionu TJ Jiskra na Štěrkovišti v Otrokovicích. Žáci otrokovických základních škol spolu s několika dospělými především z řad učitelů se rozhodli zdolat přibližně kilometrový okruh, aby dětem z Gambie mohli přispět finančním obnosem, který usnadní jejich cestu za vzděláním.
Mgr. Lenka Vaculová
22.9.2023Michalfest se přesouvá do Otrokovické BESEDY, pouť zůstane v parku
Z důvodu nevyzpytatelného počasí s předpovědí deště během sobotního odpoledne program Otrokovického MICHALFESTU přesouvá do velkého sálu Otrokovické BESEDY. Lidé si tak v suchu a teple vychutnají výroční koncert oblíbené otrokovické kapely GAIA, které bude předcházet energický punk-rock ze Zlína Kašparova kráva. Ostatní kapely nevystoupí. Lidé o ně ale nepřijdou. Osloveny budou pro další akce.
Mgr. Lenka Vaculová
22.9.2023Zbavte se dluhů na místních poplatcích, využijte Daňové milostivé léto
Nezaplatili jste včas místní poplatek, zejména za komunální odpad, nebo poplatek za psa, a byl vám poplatek navýšen o 50 %? Až do konce listopadu běží tzv. Daňové milostivé léto, kdy je dlužníkům poskytnuta možnost zbavit se navýšení dluhů nezaplacených poplatků.
Mgr. Lenka Vaculová
21.9.2023Poplatek za odpad se zvýší, radnice přesto doplácí na provoz systému miliony
Náklady na provoz obecního systému odpadového hospodářství se každým rokem zvyšují. Po letech, kdy radnice držela ceny na úrovni roku 2005, rozhodli zastupitelé o zvýšení poplatku ze 480 na 720 korun. Přesto bude muset radnice i nadále hradit přibližně 50 % celkových nákladů ze svého rozpočtu.
Mgr. Lenka Vaculová
21.9.2023Městský kalendář na rok 2024 nabízí pohled na Otrokovice očima místních umělců
Výtvarná díla zachycující Otrokovice v nejrůznějších podobách přináší nový nástěnný kalendář města pro rok 2024. Pod názvem „Město barev Otrokovice“ v něm lidé objeví jedinečný rukopis místních umělců. Kalendář bude k dostání od neděle 24. září, kdy jej v 16 hodin slavnostně pokřtí představitelé města na Michalské pouti v parku před Společenským domem na Baťově.
Mgr. Lenka Vaculová
19.9.2023Správný provoz kotle i kamen ovlivňuje stav ovzduší
Blíží se topná sezóna a s ní čas připomenout si, jak v zařízeních na pevná paliva správně topit. Jen správně udržovaný kotel nebo kamna, ve kterých se pálí proschlé dřevo, dřevní pelety a kvalitní uhlí, může snížit negativní dopady na kvalitu ovzduší i na stále se zvyšující rozpočet domácností. Stále je také otevřena možnost získání dotace.
Mgr. Lenka Vaculová
19.9.2023Otrokovická teplárna využívá biomasu
Teplárna Otrokovice dokončila přestavbu jednoho z kotlů. V nové topné sezoně na něm začne spolu s uhlím spalovat i biomasu. Práce na přestavbě uhelného kotle K4 začaly vloni a přišly na více než 200 milionů.
Mgr. Lenka Vaculová
18.9.2023Otrokovické organizace získaly ocenění za propojování světa seniorů a dětí
„Mezigeneračně spolupracujeme“ tímto oceněním se od dnešního dne mohou pyšnit Mateřská škola Otrokovice a SENIOR Otrokovice. Ocenění uděluje nezisková společnost „Mezi námi“ institucím, které aktivně podporují mezigenerační dialog.
Mgr. Lenka Vaculová
15.9.2023Den s IZS přinesl žákům cenné znalosti, dovednosti, ale i zábavu
Páteční dopoledne v Rekreačním areálu Štěrkoviště dnes patřilo složkám integrovaného záchranného systému a žákům osmých tříd základních škol a tercie víceletého gymnázia. Dům dětí a mládeže Sluníčko Otrokovice pro ně opět po roce připravil Soutěžní den s IZS plný vzdělání, praktických úkolů a zábavy.
Mgr. Lenka Vaculová
15.9.2023Výstava představí společná díla dětí a seniorů
Projekt „Povídej“ přináší radost a omlazení do SENIORu Otrokovice. Co vše může vzniknout, při pravidelných setkáních generace dětí a důchodců, ukáže výstava, jejíž vernisáž proběhne v pondělí 18. září v 10 hodin v 1. budově Městského úřadu Otrokovice.
Mgr. Lenka Vaculová
14.9.2023Bezplatná MHD ve Zlíně a Otrokovicích – Den bez aut 22. září 2023
Jednoho dne bezplatné přepravy v MHD si budou moci užívat cestující ve Zlíně a Otrokovicích během Dne bez aut v pátek 22. září 2023. Lidé si budou moci zcela zadarmo ověřit, že na všechna důležitá místa v obou městech a jejich nejbližším okolí se lze dostat pohodlně i bez použití osobního automobilu.
Mgr. Lenka Vaculová
13.9.2023Zasedání Zastupitelstva města Otrokovice
Ve středu 20. září 2023 od 16 hodin se ve velkém sále Otrokovické BESEDY koná 7. zasedání Zastupitelstva města Otrokovice. Bližší informace o programu zasedání městského zastupitelstva naleznete na úřední desce Městského úřadu Otrokovice a také na internetových stránkách města www.otrokovice.cz v sekci úřední deska.
Ing. Hana Jiránková
12.9.2023V pátek startuje Evropský týden mobility, nabízí akce pro veřejnost zdarma
Bezpečnostní, kulturně-vzdělávací a sportovní aktivity neodmyslitelně patří k Evropskému týdnu mobility, který proběhne ve dnech 16. – 22. září. První vlaštovkou v Otrokovicích bude Sportovní odpoledne s táborákem s TJ Jiskra Otrokovice v předvečer zahájení mezinárodní kampaně v pátek 15. září.
Mgr. Lenka Vaculová
12.9.2023Běh NADĚJE oslavil 30 let solidarity a pomoci druhým
Běžet pro dobrou věc se v pátek 8. září rozhodlo celkem 265 lidí, kteří se postavili na start charitativního Běhu NADĚJE, aby vyjádřili podporu této organizaci a současně vlastní aktivitou pomohli získat co nejvyšší finanční podporu od sponzorů. S každou registrací a uběhnutým 3km okruhem mohla totiž NADĚJE získat od sponzorů 1000 korun.
Mgr. Lenka Vaculová
8.9.2023Bytový dům v ulici Hložkova se začne stavět na jaře
Nové městské bydlení přinese novostavba bytového domu v ulici Hložkova. Projekt počítá s deseti byty o velikosti 2+kk a 1+kk. Celkové náklady na stavbu jsou spočítány na 28,3 milionů korun. Radnici se podařilo získat dotaci, která by mohla činit až 17,5 milionů korun.
Mgr. Lenka Vaculová

Zobrazeno je 25 z celkem 270 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 11  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Kalendář akcí

 

<< Září 2023 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
35. týden28293031123
36. týden45678910
37. týden11121314151617
38. týden18192021222324
39. týden2526272829301
40. týden2345678

Další akce


Anketa

V případě, že by mělo dojít k sjednocení názvosloví pro pojmenování místní části Bahňák – Baťov bych volil/a jako jediný oficiálně užívaný název:

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 1824


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies