Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI

Cesta: Titulní stránka > Město Otrokovice > Městské zpravodajství > Aktuální zprávy


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 494 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 20  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
6.12.2022K uctění památky zesnulého hasiče vyvěsí radnice černou vlajku
Město Otrokovice se připojí k uctění památky zesnulého hasiče jednotky Sboru dobrovolných hasičů obce Skalice u České Lípy, který zahynul při požáru domu v Novém Boru. Ve středu 7. prosince tak bude na radnici vlát černá vlajka.
Mgr. Lenka Vaculová
6.12.2022Novinkou mezi otrokovickými sporty je korfbal
Škálu sportů v Otrokovicích se snaží obohatit i nová kolektivní smíšená hra - Korfbal. Pod vedením Kateřiny Knápkové a Ivana Bořuty pod hlavičkou ASKA z.s. probíhají na školách TGM a Trávníky již druhý školní rok tréninky věnované tomuto novému minoritnímu sportu.
Mgr. Lenka Vaculová
5.12.2022Dárci krve a kostní dřeně si mohou v lednu žádat o odměnu
Město Otrokovice pokračuje v zavedené tradici a i v roce 2023 poděkuje držitelům Zlaté Janského plakety, Zlatého kříže a dárcům kostní dřeně, kteří mají trvalý pobyt v Otrokovicích, uhrazením roční celosíťové jízdenky na MHD.
Mgr. Lenka Vaculová
2.12.2022Koupí vánoční hvězdy lidé přispěli na pomoc nemocným dětem
Město Otrokovice zorganizovalo prodej vánočních hvězd. Květin, jejichž prostřednictvím pomáhá sdružení Šance nemocným dětem na Dětské klinice FN Olomouc. Zapojily se otrokovické školy, školka, úřad i městské organizace. Celkem se prodalo 913 vánočních hvězd a na účet sdružení tak bude připsána částka 109 560 korun.
Mgr. Lenka Vaculová
2.12.2022Jak nám policie pomáhá? Odpověď namalují děti v rámci výtvarné soutěže
Připomenout nebezpečí na silnicích a v ulicích, která hrozí každému, kdo nedodržuje pravidla silničního provozu, je cílem výtvarné soutěže „Bezpečně na silnicích!“. Soutěž je určena pro děti z mateřských škol, žáky I. tříd základních škol v Otrokovicích a Základní školy Komenského.
Mgr. Lenka Vaculová
1.12.2022Na náměstí roste umělé kluziště, bruslit se začne v pátek
Dopřát dětem i dospělým zimní radovánky na bezpečné ploše chce otrokovická radnice. Vedení města proto opět po roce zajistilo bezplatné bruslení na umělém kluzišti na náměstí. První bruslaře přivítá již tento pátek.
Mgr. Lenka Vaculová
1.12.2022Nové veřejné WC se stalo terčem zlodějů
Ani týden nefungovalo nové veřejné WC na autobusovém nádraží na Baťově. Zařízení si vyhlídl neznámý pachatel, který se chtěl obohatit a z toalet odnesl vše, co nebylo součástí stavby. Kromě toaletního papíru zmizela madla, držáky na toaletní papír a tepelný termostat.
Mgr. Lenka Vaculová
1.12.2022Házel popelnicí po zaparkovaném autě, skončil ve vazbě
Ve vazební věznici skončil včera osmatřicetiletý recidivista z Otrokovic, kterého o víkendu zadrželi policisté z Otrokovic, protože házel odpadkovým košem po zaparkovaném vozidle a hlasitě křičel na kolemjdoucí, že je zabije. Důvodem jeho běsnění byl fakt, že mu ujel autobus. Kriminalisté čtyřikrát trestaného muže obvinili ze spáchání trestných činů poškození cizí věci a výtržnictví. V případě odsouzení hrozí recidivistovi další trest odnětí svobody, tentokrát až na tři roky.
Mgr. Lenka Vaculová
1.12.2022Zasedání Zastupitelstva města Otrokovice
Ve středu 7. prosince 2022 od 16 hodin se ve velkém sále Otrokovické BESEDY koná 3. zasedání Zastupitelstva města Otrokovice. Bližší informace o programu zasedání městského zastupitelstva naleznete na úřední desce Městského úřadu Otrokovice a také na internetových stránkách města www.otrokovice.cz v sekci úřední deska.
Ing. Hana Jiránková
29.11.2022Žáci v ZŠ TGM se učí, jak zdravě zacházet s digitálními technologiemi
Jak žít smysluplnější život v digitální době se učí žáci sedmého ročníku v ZŠ TGM v Otrokovicích. Hlavním myšlenkou je vysvětlit dětem jak prakticky a zážitkově zvládnout informační a digitální přetížení a současně jim ukázat způsoby, jak si od technologií udržet zdravý odstup. Protože umění odpojit se, je v přehlcené době velkým benefitem nejen pro mentální zdraví, ale i pro vztahy, pracovní a osobní růst.
Mgr. Lenka Vaculová
28.11.2022Páteční charitativní akce přinesla 240 tisíc korun
V pátek Otrokovice pomáhaly potřebným. Prodejem občerstvení ve stáncích se dobrovolníkům podařilo utržit více než 240 tisíc korun. Díky podpoře města, které pokrylo vstupní náklady a zakoupilo potřebný materiál, může jít na dobročinnost celá částka. Dalších 220 tisíc korun poslaly společnosti z Otrokovic a okolí na konto veřejné sbírky vyhlášené městem Otrokovice pro tyto účely. Celkem tak půjde na charitativní účely rekordní částka 460 tisíc korun, která je od počátku pořádání akce nejvyšší.
Mgr. Lenka Vaculová
28.11.2022Termíny zasedání zastupitelstva v příštím roce
Otrokovičtí zastupitelé schválili plán termínů zasedání zastupitelstva pro rok 2023. I v příštím roce budou probíhat schůze přibližně v dvouměsíčních intervalech vždy ve středu v 16 hodin, a to v termínech 8. února, 19. dubna, 21. června, 20. září, 1. listopadu a 13. prosince.
Mgr. Lenka Vaculová
28.11.2022Starostka a místostarostové si rozdělili oblasti svých kompetencí
Finance, školství, sport, kultura, sociální péče, doprava a řada dalších jsou oblasti, kterými se denně při své práci zabývá vedení města. Pro hlubší vhled do jednotlivých témat si starostka města Otrokovice Hana Večerková spolu s místostarosty Petrem Ťopkem a Ondřejem Wilczynskim rozdělili kompetence, kdo se čemu bude věnovat.
Mgr. Lenka Vaculová
24.11.2022Radnice žádá o dotaci na osvětlení hřiště ve Sportovním areálu Baťov
Možnost obnovy reflektorů ve Sportovním areálu Baťov řeší vedení otrokovické radnice. Pro obnovu svého majetku chce využít vypsanou výzvu o dotaci z Národní sportovní agentury. Ta by mohla pokrýt 70% nákladů, které jsou ve výši 1,3 milionu korun.
Mgr. Lenka Vaculová
24.11.2022Výzva k předkládání návrhů na ocenění nejúspěšnějších sportovců města
Vyzýváme otrokovickou sportovní veřejnost, aby Odboru školství a kultury Městského úřadu Otrokovice zasílala návrhy na ocenění za rok 2022.
Mgr. Lenka Vaculová
24.11.2022Čeká mě dlouhá cesta, která nebude lehká, říká nová ředitelka MŠ Ivana Šímová
Každý nový školní rok s sebou přináší spoustu změn. V Mateřské škole Otrokovice jich nastalo hned několik. Asi tou nejzásadnější je změna na postu ředitelky, kterou se od září stala Ivana Šímová.
Mgr. Lenka Vaculová
23.11.2022Město pomohlo podnikavým občanům se startem jejich projektů
V Otrokovicích úspěšně skončil už druhý běh kurzu „Podnikni to!“, který byl pro účastníky zdarma díky podpoře města a Zlínského kraje. Závěr kurzu však pro podnikavé občany není koncem celého programu. Nejen účastníci kurzu, ale také veřejnost dostávají možnost se zapojit do městské komunity podnikavců.
Mgr. Lenka Vaculová
22.11.2022Na Štěrkovišti vznikne nové sociální zařízení i bufet
Další etapa revitalizace Rekreační oblasti štěrkoviště je v běhu. Zcela nová budova vznikne v místě, kde lidem dřív sloužilo občerstvení U Hrocha a původní sociální zařízení. Stavba přinese moderní bufet s příjemným posezením i toalety. Investice vyjde městskou kasu na 13 milionů korun.
Mgr. Lenka Vaculová
22.11.2022Radnice drží své organizace nad vodou, navýšila rozpočty na pokrytí zvýšených nákladů
Podat pomocnou ruku, když je to třeba a zajistit vše potřebné pro provoz příspěvkových organizací. Tak smýšlejí otrokovičtí radní, kteří schválili navýšení příspěvků do rozpočtu základním školám, mateřské škole i Domu dětí a mládeže Sluníčko. Na dorovnání nákladů, které organizacím vznikly v průběhu roku, doplatí radnice více než 2,5 milionu korun.
Mgr. Lenka Vaculová
21.11.2022V pátek se v Otrokovicích rozsvítí vánoční strom, opět se bude pomáhat potřebným
Na páteční rozsvícení vánočního stromu i výzdoby města je téměř vše připraveno. Práce odstartovaly již počátkem listopadu a po městě pracovníci instalovali celkem 80 kusů svítidel na sloupy veřejného osvětlení a několik stovek metrů světelných kabelů na vánoční stromky.
Mgr. Lenka Vaculová
21.11.2022Městský kalendář na rok 2023 je věnován přírodě
Fauna i flora, se kterou se lidé mohou setkat v Otrokovicích, je ústředním motivem nového městského kalendáře pro rok 2023, který dnes pokřtila starostka města Otrokovice Hana Večerková spolu s místostarosty Petrem Ťopkem a Ondřejem Wilczynskym.
Mgr. Lenka Vaculová
16.11.2022Prostřednictvím hry rozvíjeli žáci logické myšlení
V základní škole T. G. Masaryka Otrokovice dnes proběhl projektový den zaměřený na rozvoj logického myšlení žáků. V tělocvičně školy se v průběhu dne vystřídaly ročníky od prvního až po sedmý. Aktivity pro děti v podobě workshopů připravil putovní festival IQ PLAY. Součástí projektového dne bylo i vzdělávání pedagogů a asistentů pedagoga pod taktovkou Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně s tématem Identifikace nadaných žáků.
Mgr. Lenka Vaculová
16.11.2022Svoz komunálního odpadu
Technické služby Otrokovice oznamují, že svoz komunálního odpadu ve čtvrtek 17. listopadu proběhne v obvyklém rozsahu.
Mgr. Lenka Vaculová
16.11.2022Zasedání Zastupitelstva města Otrokovice
Ve středu 23. listopadu 2022 od 16 hodin se ve velkém sále Otrokovické BESEDY koná 2. zasedání Zastupitelstva města Otrokovice. Bližší informace o programu zasedání městského zastupitelstva naleznete na úřední desce Městského úřadu Otrokovice a také na internetových stránkách města www.otrokovice.cz v sekci úřední deska.
Ing. Hana Jiránková
15.11.2022Na Baťově bude možné využít nové veřejné WC
Nové veřejné WC, po kterém roky volala široká veřejnost, nově slouží na Baťově. Vzniklo jako součást stavby nového autobusového nádraží. Veřejnosti začne sloužit od příštího týdne a pro jeho využití je nutné mít připraveny mince v celkové hodnotě 10 korun. Automat mince nevrací.
Mgr. Lenka Vaculová

Zobrazeno je 25 z celkem 494 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 20  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Hlavní nabídka sekce

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies